Результати виборів директора ІВЕ НАН України

Відповідно до протоколу засідання виборчої комісії з обрання директора Інституту відновлюваної енергетики НАН України                29 березня 2021 року,  директором ІВЕ НАН України обрано чл.-кор. НАН України Кудрю Степана Олександровича.

Голова виборчої комісії           В. Ф. Рєзцов

Інформація про закупівлю електричної енергії

На вимогу Постанові КМ України № 710 від 11 жовтня 2016 р. публікується інформація про закупівлю електричної енергії для потреб підприємства в кількості 166666,66 кВт*год за переговорною процедурою закупівель.

Ідентифікатор закупівлі:UA-2021-01-11-000676-c
Розмір бюджетного призначення — 459000 грн
Очікувана вартість – 459000 грн

В Уніан презентували «Атлас енергетичного потенціалу відновлювальних джерел енергії України»

Інститут відновлюваної енергетики НАН України працює у складі
Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України з метою подальшого розвитку і координації досліджень у галузі відновлюваних джерел енергії. Науковцями інституту у співпраці з кафедрою відновлюваних джерел енергії Національного технічного університету «КПІ ім. Ігоря Сікорського» визначено досяжний потенціал використання відновлюваних джерел енергії в Україні та розроблено атлас цих джерел.

Встановлено, що можливості відновлюваної енергетики в десять разів перевищують поточне
споживання електроенергії. Однак здатність використання цього потенціалу обмежена можливостями діючої енергетичної системи.

Інтенсивний розвиток генеруючих потужностей на базі вітрової та сонячної енергії потребує додаткових резервів для компенсації нерівномірності графіків їх роботи.
Існуючі рішення базуються переважно на використанні гідроакумулюючих станцій, однак останнім часом водневі технології стають конкурентоспроможною альтернативою. Акумулювання енергії за допомогою стисненого водню стає економічно привабливим при тривалих термінах зберігання і потужностях мегаватного рівня. Водень стає все вагомішою темою для енергетики як потенційно важливий для майбутньої «чистої» енергетики.

Пріоритетним напрямом досліджень є використання відновлюваних джерел у якості первинних енергоресурсів для отримання водню. Лише в Україні водневою тематикою займаються майже два десятки наукових установ, що реалізують до півсотні дослідницьких програм стосовно потенціалу отримання водню з різних джерел, транспортування, зберігання та використання його для надання «чистих» енергетичних послуг. Визначено, що значні обсяги (до 3 млрд. нм3 ) «зеленого» водню можуть застосовуватися в електроенергетичній системі в якості акумулюючого енергоносія. Решта водню, отриманого з відновлюваних джерел, може спрямовуватися на декарбонізацію енергетики в цілому, комунальні потреби, транспорт, промисловість чи на експорт. Існує технічний потенціал для створення на території України 500-700 ГВт потужностей на базі відновлюваної енергетики, що може забезпечити виробництво до 500 млрд. нм3 водню.

https://hydrogen.in.ua/ua/events-ua/1056-v-unian-prezentuvali-atlas-energetichnogo-potentsialu-vidnovlyuvalnikh-dzherel-energiji-ukrajini?fbclid=IwAR0Ws63oNwf6zCp97Aad7hNhObNwtTW9oefksHteQiOUQrDVH_vbSwMPniY

Щорічна конференція «Енергоефективність у компаніях:можливості та рішення» 27 листопада 2019 року

Щорічна конференція  «Енергоефективність у компаніях:можливості та рішення» 27 листопада 2019 року

Дата: 27 листопада 2019 року, з 9:30 до 16:00
Місце проведення: м. Київ, Radisson Blu Hotel, вул. Ярославів Вал, 22

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки проєкту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та уряду Німеччини у м. Києві відбудеться щорічна подія для власників, директорів та головних енергетиків підприємств – конференція «Енергоефективність у компаніях: можливості та рішення».

Щороку на цій конференції обговорюються найкращі українські та світові практики з енергомодернізації, які допомагають компаніям економити. Проведення енергоаудитів, робота навчальних мереж енергоефективності (LEEN), реальні кейси компаній, які вже провели аудит та проводять модернізацію – далеко не повний список питань, що будуть розглянуті на цьому заході.

Запрошуються власники та управителі підприємств, які хочуть:
– зменшити витрати на тепло та електроенергію на своєму підприємстві;
– дізнатись, як це роблять колеги з інших компаній відповідної галузі;
– почути про сучасні світові енергоефективні технології для бізнесу та поспілкуватись із фахівцями, які займаються цією справою.

Запрошуються до участі представники бізнесу!

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Форма для реєстрації за посиланням https://bit.ly/34Hb2jE

На конференції ГАРАНТОВАНО якісний нетворкінг з ключовими представниками влади сфери, кращими міжнародними експертами, фахівцями, які відповідають за енергоефективність підприємств.

ІВЕ НАНУ пропонує для оренди приміщення загальною площею 100,5 м2

Інститут відновлюваної енергетики НАН України пропонує для оренди під розміщення кафе, що не здійснює продаж товарів підакцизної групи, приміщення на 1 поверсі загальною площею 100,5 м2 адміністративної будівлі за адресою: м. Київ, вул. Метрологічна, 48. Орендна плата за базовий місяць становить 132,44 грн./м2 без ПДВ. Телефон (044) 206-28-09. Контактна особа Зощенко Сергій Анатолійович

Степан Кудря: Відновлюваною енергією можна забезпечити півкраїни

Інститут відновлюваної енергетики НАН України брав участь у розробці Проекту “Громади майбутнього”. Завданням було знайти технології, що повністю забезпечать поселення відновлюваними джерелами енергії.

Директор інституту Степан Кудря – про роботу його фахівців і про те, чим важливий цей проект.

Відкрито реєстрацію на участь у ювілейній ХХ конференції «Відновлювана енергетика та енергоефективність у 21 столітті»

Відкрито реєстрацію участі у XX ювілейній науково-практичній конференції «Відновлювана енергетика та енергоефективність у 21 столітті».

Докладніше про участь та реєстрація на офіційному сайті конференції www.conf.ive.org.ua 

ФІНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРОЕКТУ UNIDO/GEF

У вівторок, 4 грудня 2018 року, відбулася фінальна конференція Проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) та Глобального екологічного фону (GEF) «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України», який було впроваджено в Україні з 2011 по 2018 роки.

Команда Проекту представила результати діяльності Проекту за 7 років. Діяльність Проекту ЮНІДО/ГЕФ була направлена на стимулювання впровадження енергоефективності на малих та середніх підприємствах агро-харчового комплексу.

Докладніше

 

100-річчня святкує Національна академія наук України

Цьогоріч Національна академія наук України святкує столітній ювілей. Саме 100 років тому, на підставі закону, ухваленого 14 листопада 1918 р. Радою Міністрів Української Держави та затвердженого гетьманом України П. Скоропадським, 27 листопада 1918 р. було засновано Українську академію наук у м. Києві (УАН). Тоді ж були затверджені статут і штати УАН. Згідно зі статутом УАН визначалася «найвищою науковою державною установою на Вкраїні, що перебуває в безпосередньому віданню верховної власті». Академія постала як самоврядна установа, до складу якої входили 15 інститутів, 14 постійних комісій, 6 музеїв, 2 кабінети, 2 лабораторії, Ботанічний та Акліматизаційний сади, Астрономічна обсерваторія, Біологічна станція, бібліотека, друкарня та архів. За статутом в Академії мали діяти три відділи: історико-філологічний (І), фізико-математичний (ІІ) та соціальних наук (ІІІ). Перше установче, спільне зібрання Академії, що відбулося 27 листопада у приміщенні Наукового товариства у Києві, обрало Президентом УАН В.І. Вернадського.

Протягом багаторічної історії президентами Академії обиралися М. П. Василенко (1921-1922 рр.), О. І. Левицький (1922 р.), В. І. Липський (1922-1928 рр.), Д. К. Заболотний (1928-1929рр.), О. О. Богомолець (1930-1946 рр.), О. В. Палладін (1946-1962 рр.). З 1962 року на чолі Академії — Б. Є. Патон.

Назва Академії зазнавала змін чотири рази. У 1918-1921 рр. вона іменувалася Українська академія наук (УАН), з 1921 по 1936 р. — Всеукраїнська академія наук (ВУАН), у 1936-1991 рр. — Академія наук Української РСР, з 1991 по 1993 р. — Академія наук України, а з 1994 р. – Національна академія наук України.

Українська академія наук була найстарішою з республіканських академій за часів існування СРСР. У перший рік своєї діяльності вона складалася з трьох наукових відділів — історикофілологічного, фізико-математичного і соціальних наук, які охоплювали 3 інститути, 15 комісій і національну бібліотеку. Тепер у НАН України є 3 секції, 14 відділень, близько 170 інститутів та інших наукових установ, у яких працює понад 19 тисяч науковців.