СИСТЕМА ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ ОБ’ЄКТУ «МОНАСТИР СВ.ПАНТЕЛЕЙМОНА» (ГРЕЦІЯ) Енергетичний аудит та рекомендації щодо вдосконалення

Монастир св.Пантелеймона розташований на вузькому півострові (східна частина Халкідікського півострова), клімат – субтропічний. Населення близько 2 тис. осіб. Використовуються децентралізовані системи забезпечення, обліку енергії сонця та витрати органічного палива.

Розташування Монастиря на карті Греції

         Енергетичні потреби Монастиря забезпечувала автономна гібридна енергосистема, що складається з дизель-генераторів, сонячних (фотоелектричних) установок, системи акумуляції енергії (свинцево-кислотних батарей) для забезпечення нічних навантажень. Загальна потужність генерації – 420 кВт. Загальна ємність акумулятора – 430 KWh. Визначено, що встановлене середньодобове споживання коливається не більше 1000 kWh.

          Дослідження енергобалансу виконано на прикладі кількох діб із різними умовами.

         Оператору доступне відключення дизель-генераторів, інші функції обмежуються моніторингом струмів і напруг у ланцюгах фотоелектричних станцій (ФЕС) та загального навантаження. Система має апаратні, але не має програмних можливостей централізованого управління та моніторингу ФЕС та системи акумулювання (заснованих на устаткуванні SMA). Налаштування існуючої системи визначено як не оптимальні, що призводить до неефективного використання електроенергії ФЕС, постійних циклів «заряд-розряд» акумуляторних батарей, частого використання дизель-генераторів, що працюють іноді в неоптимальних режимах, та зниження загальної ефективності системи. Існують можливості розширення АСУ шляхом ревізії кабельних ліній управління обладнанням SMA та створенням відповідного програмного забезпечення.  

         Дано оцінку сонячного, вітрового енергетичного потенціалу, технічно досяжний та економічно доцільний потенціал біомаси рослинного та тваринного походження, побутових відходів, гідроенергії.

         Запропоновано комплекс заходів щодо вдосконалення системи постачання енергією. Рекомендовано налаштування АСУ для зменшення використання енергії акумуляторних батарей. Планується замінити існуючий розподільчий щит новий, обладнаний телемеханічними вимикачами з комп’ютерним інтерфейсом. Для розширення можливостей АСУ та оптимізації її роботи необхідно провести ревізію існуючих кабельних ліній обладнання SMA, підключити обладнання відповідно до інструкції з експлуатації, додати транслятори шини. Для розширення можливостей АСУ та оптимізації її роботи запропоновано провести ревізію існуючих кабельних ліній обладнання SMA, підключити обладнання відповідно до інструкції з експлуатації, додати шинні транслятори.

         Основним критерієм щодо робочих характеристик системи розглядалося задоволення нічних навантажень і мінімізація невикористаної електричної енергії від ФЕС разом із зменшенням використання дизель-генераторів.