СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ПОСЕЛЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЮ ТА ТЕПЛОВОЮ ЕНЕРГІЄЮ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДНОВЛЮВАНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ («Еко-поселення»)

Мета роботи – вирішення задачі комплексного енергозабезпечення електричною та тепловою енергією, включаючи розрахунок енергопотреб, визначення оптимального комплекту обладнання, економічне обґрунтування та практичне опрацювання гібридної енергосистеми на базі відновлюваних джерел енергії різних видів для відокремленого житлово-виробничого комплексу, спорудженого з використанням енергозберігаючих технологій.

Виконано дослідження в таких напрямках:

  • аналіз існуючих технічних рішень та практичних рекомендацій до систем енергопостачання з відновлюваними джерелами енергії;
  • розрахунок оптимального співвідношення енергопостачання за рахунок використання різних джерел енергії;
  • розробка схем модульної архітектури гібридного енерговузла;
  • вибір обладнання та оптимізація робочих параметрів гібридної системи на базі ВДЕ;
  • розробка схемо-технічних рішень для динамічного балансування навантаження і раціонального використання наявних джерел енергії.

На основі результатів виконаних робіт розроблено комплекс забезпечення соціального поселення електричною та тепловою енергією з використанням відновлюваних джерел енергії. Наразі проект перебуває в стадії практичної реалізації.

Розташування земельної ділянки під будівництво поселення (Київська обл.)
Розташування споруд в межах ділянки поселення

РЕЗУЛЬТАТИ

Виконано оцінку району забудови еко-поселення на предмет наявності природних ресурсів відновлюваної енергетики та традиційних джерел електро­постачання.

Для оцінки реальних потреб в енергії виконано оцінку будівельних рішень щодо проектованих на площадці житлових споруд.

Зроблено розрахунок потреб опалення та гарячого водопостачання в будинках 5-та типів, для яких розглянуто три варіанти опалення: електричний котел (4,5 кВт); тепловий насос (1,88 кВт); динамічний електро-тепловий акумулятор (2,4 кВт).

Відповідно до енергетичних потреб визначено можливості наявних в районі розташування поселення електромереж напругою 110 кВ, 35 кВ та 10 кВ. Розрахункове навантаження для будинків приведене до шин 0,4 кВ ТП 35/0,4 з урахуванням трьох варіантів опалення.

Вітровий режим в районі поселення достатній для ефективного використання сучасних вітроелектричних установок з достатньо високою (50-80 м) вежею. Аналіз точок беззбитковості основних параметрів свідчить про прибутковість проекту, за умови продажу надлишку енергії за спеціальним тарифом для ВДЕ.

Визначено та модельовано різні варіанти конструктивно-технологічного компонування фотоелектричних модулів на житлових будівлях 5-ти типів та розміщення над автостоянкою.

Попередньо підібрано обладнання фотоелектричної станції  (фотомодулі) та виконано розрахунок установленої потужності ФЕС. Виконано розрахунок виробітку електричної енергії фото-станцією за усередненими показниками сонячного випромінювання.

Зроблено оцінку можливостей використання сільськогосподарських відходів для потреб тепло забезпечення, рекомендовано використання котлів на біомасі з певними характеристиками.